david-svetlik

Moje první setkání s tvorbou webových stránek začalo po jedné z každoročních návštěv brněnského veletrhu Invex. Můj kamarád si tam tenkrát koupil knihu Základy HTML. To já vybral další knihu o tvorbě hudby na PC což byla v té době moje největší vášeň. Dokonce jsem zaznamenal i pár úspěchů v podobě pozitivních komentářů a výhrou mého prvního MP3 přehrávače v soutěži elektronické hudby v časopisu XMAG. Hudba mě bavila odjakživa a dokonce jsem se s ní značnou část života živil jako DJ a později i moderátor v rádiu.

Po několika dnech od návštěvy veletrhu jsem si knihu o HTML půjčil a začal postupně popsané návody zkoušet. Neskutečně mě to bavilo a jak se říká, hltal jsem to i s navijákem. Byl jsem schopen učením trávit dlouhé a dlouhé hodiny. Často jsem byl mojí ženou a okolím upozorňován, že to není normální sedět od rána do večera u počítače. Úplně mě to pohltilo a chtěl jsem být v tomto oboru dokonalý.

 

Po několika prvních webových stránkách, které jsem nakreslil a nakódoval pro sebe a moje okolí jsem získal první placenou zakázku. Bylo to úžasné. Dělal jsem to co mě opravdu bavilo a ještě jsem za to dostal zaplaceno. Tenkrát to bylo takové moje druhé zaměstnání.

 

Samozřejmě to nebyla úplně jednoduchá cesta. Vyskytla se i spousta drobných zádrhelů, které jsem postupně odbourával. Byl to pro mě úplně jiný směr, než kterým jsem do té doby kráčel. Stálo to spoustu času a učení, ale rozhodně toho nelituji a každý den se učím nové věci. Vyměnil jsem tvorbu muziky, která šla postupně stranou za Web Design.

 

Dnes je pro mě tvorba webových stránek rutinou a každodenní záležitostí. Jsem schopen nakreslit design, rozřezat a nakódovat v HTML a CSS celý webový projekt a oživit jej za pomocí PHP a MySQL databáze. Naučil jsem se také kódovat šablony pro populární WordPress, používat online marketing a SEO optimalizaci.

 

Věnuji se i focení produktových fotografií, které je dnes docela úzce spjato s Web Designem. Mám za sebou několik tisíc nafocených a upravených snímků pro internetové obchody a fotobanky, kde také fotky prodávám viz.: shutterstock.com.

 

Nespočet projektů, které mám za sebou ve mě zanechaly i spousty zkušeností a ty mě každý den zjednodušují můj profesní život. Momentálně je Web Design mojí vášní a zároveň hlavní pracovní činností. Pracuji jako freelancer, tedy na volné noze ze svojí kanceláře.

 

Mohu tak vydělávat peníze a ještě trávit spoustu času s moji rodinou. S mojí ženou Dagmar, která mě celý společný život neskutečně podporuje, provozujeme také internetový obchod s textilní galanterií galanterka.cz a mou každodenní vzpruhou a dárce pozitivní energie je náš syn Davídek. Věřím, že mu budu dobrým učitelem a jednou mu předám veškeré moje zkušenosti a znalosti.